A tradicionális alkotással összefüggő kérdések, segítségkérdések, tutorialok, linkek stb.
Zimanko[offline]
2015-03-21 11:08:44#521Válasz a #520 kommentreKedves Thubakabra! Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy, megfogadom a tanácsokat, megpróbálom a nyakát, szemét alakítani, csípőjét szélesebbre veszem. Eddig is sokat buzdítottál, adtad az építő kritikákat: nagyon köszönöm!
Thubakabra[online]
2015-03-21 10:17:47#520Válasz a #519 kommentreSzerintem szuper! Érdemes lesz ezt folytatnod. A szemei kicsit furcsák, de lehet, hogy itt most csak a digitalizálás torzít, nem tudom. Szemöldökei érdekesek kicsit, hogy így követik a szem ívét, illetve alul a csípő nem kezd el szélesedni. A nyak meg kicsit furcsán kapcsolódik a fejhez.
Ezeket leszámítva jó kis munka ez, kíváncsi vagyok a végeredményre! Érdemes lesz ezt szerkeszteni, meg színezni, az előbb említett dolgokat meg könnyűszerrel lehet digitálisan is javítani már, szóval gyerekjáték. Hajrá!
A kommentelés úgy működik, hogy te is részt veszel benne. ;)
Zimanko[offline]
2015-03-21 09:43:06#519Sziasztok! Gépen folytatnám a szerkesztést, színezést, csak nem tudom, elég tetszetős-e a lányka (egy srácnak ígértem kissé hiányos öltözetű képet). Mit gondoltok? Előre is köszönöm szépen!
https://fbcdn-sphotos-b-a…
Kozo[offline]
2015-02-21 21:36:37#518Válasz a #513 kommentreKöszönöm. Akkor még kísérletezek.
Én sem akartam a színes cerkát fixálni, de a halhoz olyan vastagon vittem fel a fekete lapra, hogy nem maradt meg.
Thubakabra[online]
2015-02-20 23:08:02#516Válasz a #515 kommentreJjaaaaaa...!
A kommentelés úgy működik, hogy te is részt veszel benne. ;)
gepardus[offline]
2015-02-20 23:07:01#515Válasz a #514 kommentreSzerintem sem kell az akvarellt, de én szeretném És igazából nem is az akvarellre gondoltam, hanem a temperára, vagyis erre a keverékemre tudod.
„ Nem vallottam kudarcot, csak találtam száz módot, melyek közül egyik sem működött. ” Benjamin Franklin
Thubakabra[online]
2015-02-20 22:34:36#514Válasz a #513 kommentreJah, nem minden hajlakk jó. Én mondjuk azzal szoktam grafitot fixálni, ott nincs semmi panasz (de azért megvan a finom módja) de a pasztell képet azt elnyeli.
Akvarell cerkát próbáltam egyszer fixálni, de nekem elfojt. Viszont azt nem tudtam, hogy az akvarellt kell fixálni.
A kommentelés úgy működik, hogy te is részt veszel benne. ;)
gepardus[offline]
2015-02-20 22:21:40#513Válasz a #511 kommentreJó sok és nehéz kérdés egyszerre, mert ugye minden anyag más amit kérdeztél.
Első javaslatom az, hogy mielőtt élesben használnád a fixativót, lakkot akármit is, kísérletezz egy próbarajzzal firkával, akárcsak színmintával.
A színes ceruzánál szintén nehéz ez a dolog, hiszen rengeteg fajta ceruza létezik, kísérletezni kell, nálam a viaszozás jött be a legjobban, ami abszolúte nem szakmai dolog csak kísérletezéseimnél bevált. De általában a színescekás rajzokat nem szoktuk fixálni.
A tollhoz nem tudok hozzászólni, nincs benne tapasztalatom.
Az akvarell fixálásában lakkozásában, pedig most kísérletezem, hogy megfelelő legyen, én "érettebb" színeket szeretnék kapni főleg azért foglalkozom vele, meg védeni is szeretném a képeim. Ha megfelelő eredményre jutok mindenképp írok neked ha érdekel a téma.
A hajlakkhoz annyi, hogy régebben tényleg használhatóak voltak , de ma már nem javasolnám, mert már nem az igazi. Nekem nem vált be.
„ Nem vallottam kudarcot, csak találtam száz módot, melyek közül egyik sem működött. ” Benjamin Franklin
Thubakabra[online]
2015-02-20 21:27:49#512Válasz a #511 kommentreÉn csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni, csak grafitot szoktam fixálni, a többivel annyit nem kísérleteztem.
Az akvarell ceruzát semmiképp se fixáld! Önmagában nem fog elkenődni, viszont kevés nedvességtől is torzulhat a tónus. Persze finom permet talán nem teszi tönkre, de én nem mernék vele kísérletezni. Ahogy eddig láttam, egész jól tudja magát tartani.
A többi kapcsán lehet, hogy hülyeséget fogok mondani, szóval inkább csak ötletként fogom felvetni: próbálkozz hajlakkal, ha esetleg van a háznál! Esetleg egy külön lapon próbáld ki az eszközöket és úgy nézd meg, mi a megfelelő fixálás.
Még esetleg annyi, hogy ha tollat is használsz grafit mellé, akkor fújd először le a grafitt és utána menj rá a tollakkal csak. De ezt is teszteld, igazából nem próbáltam még.
Remélhetőleg valaki mond nálam valami okosabbat erre.
A kommentelés úgy működik, hogy te is részt veszel benne. ;)
Kozo[offline]
2015-02-20 18:37:11#511Sziasztok! Fixálási problámában kérek segítséget. Pannoncolor grafiakai fixatívot használtam eddig, ami a grafitrajzok fixálásánál tökéletesen bevált. Viszont két nem(csak)grafit rajzomat már tönkretettem vele.
A színes ceruzával készült aranyhal kicsit kenődött, ezért lefújtam - annyira bemattult, hogy alig látszik a fekete papíron. A kulcsos rajzot is lefújtam a sok grafit miatt - a színes tollal készült részek kifakultak, megfolytak, a feketéből kék lett - valószínűleg a fixatívban lévő etanol miatt.
Mit javasoltok az ilyen rajzok fixálására?
Illetve, lehet hogy hülyeséget kérdezek: az akvarellel/akvarellceruzával készült képeket érdemes valamivel fixálni?
gepardus[offline]
2015-02-14 23:28:33#509Válasz a #508 kommentreSzia!
Sajnos a pasztellcerkák többsége igen érzékeny a hegyezőkre még a jobb márkák is.
Éles szikét vagy sniccert ajánlok a hegyezésre és azt is csak óvatosan finoman vékonyan kis forgácsokba.
Nekem ez a módszer bevált. sok sikert!
„ Nem vallottam kudarcot, csak találtam száz módot, melyek közül egyik sem működött. ” Benjamin Franklin
Szilvio[offline]
2015-02-14 23:18:45#508Sziasztok! Segítség! Valaki! Szóval pasztell ceruza hegyezési tippeket szeretnék kapni, két hegyezőm is van, azt is tudom, hogy a nagyobb lukban kell hegyezni, hogy meredekebb szögben hegyezze, de most bármelyikben, bármelyik ceruzának csak töri a hegyét. Az egyik hegyező csak pár hónapos, nem is hegyezgetek vele egész nap, tehát még a penge éle sem hiszem, hogy kimúlt volna... ötletem sincs mi nem stimmel...
Namaste
eszterlánc[offline]
2014-07-28 00:15:14#507bocsánat hogy csak most reagálok, de nagyon köszönöm a segítséget meg a tippeket, elvetettem a végül a fényes lapot és maradt a sima tényleg nagyon köszi, jófejek vagytok!
Thubakabra[online]
2014-07-23 22:30:00#506Válasz a #505 kommentreA rácsos dolog nehézkes, nekem is hasonló problémám van. Azt a tippet kaptam Vicustól, hogy valami pasztellel (vagy szénnel) rajzoljam fel a dolgokat, az jobban elkenődik.
Szerintem ne szedd le a festményt... az olaj előnye, hogy bármikor átfestheted, ráfesthetsz. Várd meg, míg megszárad, aztán csapathatod rá a javítást.
Jah, a hígítás kapcsán hallottam még egy jó tippet múltkor: az alsó réteget annyira nem érdemes hígítani, viszont rétegenként egyre hígabban kell festeni.
A kommentelés úgy működik, hogy te is részt veszel benne. ;)
Andus[offline]
2014-07-23 13:22:02#505Sziasztok!
A minap experimentáltam egy újabb festési technikával, melyet még eddig nem próbáltam - elővettem az egyik 30x40es vásznam, kibontottam az olajfestékeket, és egy teljes napig elvoltam vele. Kimondottan imádom kevergetni a színeket, sokkal több a lehetőség benne, mint az eddig általam jobban ismert színes ceruzákban. Viszont több órás munkám után látszat alig... Az első hibám talán az volt, hogy felnégyzeteltem grafit vonlakkal a vásznat, hogy feltudjam rá rajzolni (szint grafittal) az alapformákat. Egy egyszerű HB puhaságúval történt a dolog, bár így is nagyon meglátni a kép alatt. Eléggé irritája a szemem, nagyon nem tetszik. Jelenleg egy réteg festék van rajta, még most sem száraz teljesen. A másik gondom ezzel az, hogy nem vettem semmiféle higítót, terpentint, sem hasonló szert..így csak azt kentem fel, ami a festék tubusból kijött ´s így látni az ecset vonalakat. Fogalmam sincs, mitévő legyek vele, eléggé lankadt a elszántságom. Gondolkodom azon, h beszerzek higítót holnap, leszedem vele az egészet & újrakezdem
Ha valakinek bármi ötlete van, bombázzatok
"...fej mellé az ész, kell az is, hogy láss és ne csak nézz..." R
[A panel bezárásához kattints rá!]